• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika :: Re: kontrolka TC
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
muna
Odeslal: Tuesday 17 October 2006 - 06:40:57
zdravím, pořídili jsme si zafiru 1.8 r.v. 2000 a chci se zeptat někoho povolaného, má svítit kontrolka TC po zapnutí stále? v manuálu píší,že má po několika sec. zhasnout. a někdy se stává,že po nastartování zůstane svítit TC+ABS nevíte čím to je?po movém startu pak většinou zhasne.
Poslední odpovědi
muna
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 12:50:59

diky za rady , snad to stihnu vyřešit zítra a nebude to vážné v neděli mě čeká dlouhá štreka a nerad bych aby se něco přis....
Václav GT
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 09:14:21

2 Prazdroj: tvůj údaj odporu čidla je v pořádku. Tebou uváděných 1,5 kiloohmů je naprosto v souladu s mnou uváděným údajem 1000 až 2000 Ohmů (to je 1 až 2 kiloohmy).
Prazdroj
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:55:45

Václave já jsem naměřil tyto hodnoty?? Tak nevym jinak ale podle popisu je to to čidlo řešil jsem tento problém osobně.
Václav GT
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:46:13

Prazdroj napsal ...

Když jsem ti psal poprvé tak jsem ti vložil obrázek nového čidla které jsem měnil je tam hodnota asi 1,5 omu... Takže jestli nechceš utrácet za diagnostiku tak to udělej takle....Vypni Klíček a vyndej ze zapalování...sundej kolo a odpoj čidlo a měřákem změř hodnotu jestli bude jiná než natom obrázku tak je v háji...POZOR!!!!!!!! NEZAPÍNEJ KLÍČEK KDYŽ BUDEŠ MÍT ODPOJENÉ ČIDLO!!!!!!!!

No a když tohle ověříš a bude to v pořádku (odpor čidla 1000 až 2000 Ohmů), můžeš pokračovat dál: proměř vodiče mezi čidlem a řídící jednotkou, zkontroluj ukostření stínění kabelu. Zkontroluj funkčnost čidla: snímač při otáčení indukuje napětí, které je v rozmezí přibližně 40-200 mV při jedné otáčce kolem za 1 sekundu ....
Prazdroj
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:16:48

Chyba to bylo dobré čidlo....... Tady je to vadný mělo naměřeno 8 Kiloomů

Prazdroj
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:13:22

Tady je moje vadné čidlo....

Prazdroj
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:10:06

Když jsem ti psal poprvé tak jsem ti vložil obrázek nového čidla které jsem měnil je tam hodnota asi 1,5 omu... Takže jestli nechceš utrácet za diagnostiku tak to udělej takle....Vypni Klíček a vyndej ze zapalování...sundej kolo a odpoj čidlo a měřákem změř hodnotu jestli bude jiná než natom obrázku tak je v háji...POZOR!!!!!!!! NEZAPÍNEJ KLÍČEK KDYŽ BUDEŠ MÍT ODPOJENÉ ČIDLO!!!!!!!!
Anonymní
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 07:26:16

tak už je mi to uplně jasné, diky moc _; už jen prověřit to čidlo v LP kole.
Martas
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 07:06:31

muna napsal ...

takže abych to nějak shrnul: podel vás tedy když je TC zapnuto tak kontrolka nemá svítit trvale a zhasne po nastartování. Když ho vypnu, tak musí kontrolka svítit,protože signalizuje že TC je neaktivní. A je asi jedno jestli je to symbol TC,nebo autíčko ve smyku.nejspíš podle modelu.
A pokud někdy nezhasne TC + ABS po startu tak asi blbne nějaké čidlo nejspíš ABS a tudíž nemůže fungovat TC a proto svítí taky. Je tak ?


Presne tak, obe tyto funkce jsou koncipovany tak ze jsou trvale zapnute a az vypnuti nebo porucha je signalizovano.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0976 sec,0.0679 z toho dotazů.