• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Motor netáhne - vynechává
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Urbik
Thursday 26 March 2009 - 14:10:45 Citovat
Host
Problem: "Pri mnozstvi paliva v nadrzi je ukazuje palivomer na palubce tak cca 20l a mne se zacne objevovat problem s vynechvanim tahu motoru. Dela to pri akceleraci, jizde do zatacek, jizde do stoupni. Stane se to, ze motor jakoby ztrati tah a auto rapidne zpomali (jakoby nenasalo benzin). V tomto okamziku nepomuze pridani plynu apod. Cele to trva cca 3 sek. resp. prujezd zatackou a pak to zase jakoby samo chytne a jede dal. Ovem pri tom chytani "druheho dechu" nastava druhy neprjemny pocit a to je cukani auta (jako rozjezd zactecnika v austokole). Vse je velmi neprijemne. Tento problem se nevyskytne pri natankovani cca 20l a vice. Jen uvadim, ze nezalezi na teplote motoru, na volnobeh motor slape O.K. a startuje taky na drc. Menil jsem paliv. filtr,ale stale nic. Pomue mi nekdo prosim??? Auto je Vectra B 1,8 16V motor Z18XE"
legionar
Thursday 26 March 2009 - 14:23:27 Citovat
Legionar kouká

Uživatel #1
Registrován: Tuesday 23 September 2003 - 21:39:25
Příspěvků: 1263
no já bych se podíval na benzín filtr a možná i na čerpadlo v nádrži.



Opel Vectra GTS 2.8 Turbo
JardaB
Thursday 26 March 2009 - 14:39:33 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Asi bych se podival do nadrze, ruznym zpusobem byva zabezpeceno, aby to cerpalo i v zatackach, pri naklonu atp., co jsem videl, kolem cerpadla byva nejaka vanicka ktera dela jezirko benzinu i kdyz kolem ni zmizi. Tak jestli neco nevypadlo, je tam asi jednosmerny ventil, tak jestli se nesprajcnul atd...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
qpc
Thursday 26 March 2009 - 16:02:40 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
čerpadlo,filtr,deformace nádrže..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Urbik
Friday 27 March 2009 - 10:40:44 Citovat
Host
No, panove dekuji. Jdete na to logicky, ale ja na to sel stejne. jak jsem psal. Palivovej filtr jsem vymeni za novej, nadrz jsem prohledaval uz asi 3x a nic. Cerpadlo jsem mel vyndany z nadrze a zkoumal jestli treba neni praskly, ale nevypadalo to. Jinak je pravda, ze okolo cerpadla jsou v nadrzi takove jakoby plech. clonky, ktere do jiste miry zadrzi i pri naklonu benzin u cerpadla, ale ty clonky netvori vanicku, takze si myslim, ze velky smysl nemaji. Ulomene asi nejsou, na to to nevypadalo. Tak nevim. Uz jsem premyslel i o nejakem spatnem privzdusneni nadrze (skrz podtlak) ale nevim zatim co a jak. Tusite neco??
qpc
Friday 27 March 2009 - 13:26:14 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Urbik napsal ...

No, panove dekuji. Jdete na to logicky, ale ja na to sel stejne. jak jsem psal. Palivovej filtr jsem vymeni za novej, nadrz jsem prohledaval uz asi 3x a nic. Cerpadlo jsem mel vyndany z nadrze a zkoumal jestli treba neni praskly, ale nevypadalo to. Jinak je pravda, ze okolo cerpadla jsou v nadrzi takove jakoby plech. clonky, ktere do jiste miry zadrzi i pri naklonu benzin u cerpadla, ale ty clonky netvori vanicku, takze si myslim, ze velky smysl nemaji. Ulomene asi nejsou, na to to nevypadalo. Tak nevim. Uz jsem premyslel i o nejakem spatnem privzdusneni nadrze (skrz podtlak) ale nevim zatim co a jak. Tusite neco??


Logisky? Tomu zavzdušnování či podtlaku by odpovídalo to,že to při plné nádrži nedělá,také je možné,že prostě odchází to čerpadlo.Máš někoho ,kdo umí změřit tlak čerpadla?


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Urbik
Friday 27 March 2009 - 21:39:01 Citovat
Host
diky qpc. to zmereni tlaku jsem zvazoval,ale nikoho znameho nemam. tak nezbyde nez vyhledat nejaky servis. a kde jsou privzdusnovaci hadicky?? tusim, ze vedou nekam k prednimu pr.kolu nebo se pletu? To jsem nekde vycetl.
Martas
Friday 27 March 2009 - 21:42:01 Citovat
Host
Mirne povol vicko nadrze, pokud to prestane jsou to ucpany odvzdusnovaci hadicky .... Ale vzhledem k tomu, ze ti to dela i pri zataceni bych se spise zameril na cerpadlo.
Petr
Saturday 28 March 2009 - 14:54:25 Citovat
Host
Mám stejnej problém u 2.2 benzinu. Dneska jsem vymenil palivovej filtr a koukal jsem do nadrze a u moji Vectry B je jiz palivove cepradlo zasazene v plastovem bazmeku, co ma labirint kolem cerpadala, aby se neodlejval benzin. Tak jsem to cele rozhodil a uvidim co to bude.
Kde v Praze jsou schopni zmerit tlak palivoveho cerpadala za rozumnou cenu?
Urbik
Sunday 29 March 2009 - 09:21:22 Citovat
Host
S tim vickem jsem to take zkousel. nechal jsem ho povolene, ale nejakou zmenu k lepsimu jsem nezaznamenal. Takze asi opravdu bude chyba v cerpadle. Tim zmerenim tlaku by se to melo bud potvrdit nebo vyvratit. mimochodem je mozno si ten tlak zmerit nejak v domacich podminkach? vim ze u motoru je takovej ventilek, ale zrejme je potreba nejakej spec. tlakomer,ze? A jaky tlak by mel byt pokud je cerpadlo o.K. ?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1401 sec,0.1095 z toho dotazů.